روابط عمومی دانشگاه شیراز
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

پيام دكتر ابراهيم گشتاسبي راد، سرپرست دانشگاه شيراز به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد
 
بسم الله الرحمن الرحيم
مهر بار ديگر از راه مي رسد و طنين صداي استاد و معلم در كلاس هاي آموختن مي پيچد و آموختن دغدغه دانشجويان. ابتدا آغاز روزهاي پربركت سال تحصيلي را به اساتيد محترم ، دانشجويان دانش جو و كاركنان پرتلاش دانشگاه تبريك عرض مي كنم و از باب افتتاح كلام نكاتي چند را ياد آور مي شوم:
الف – آموزش در دانشگاه شيراز به بركت وجود اساتيد با سابقه و داراي ادب علمي همواره از اهميت خاصي برخوردار بوده است. نظم و انضباط حضور در كلاس، آمادگي براي تدريس ، مطالعه و فهم مطالب و تفهيم مفاهيم علمي به دانشجويان ، جديت در ارزشيابي و احترام به همديگر همه و همه آموزه هاي اساتيد گرامي است. حضور موفق دانش آموختگان با دانش دانشگاه در گوشه گوشه ي اين سرزمين شاهد بر اين مدعا است. لذا بر اين سياق مبارك لازم است كلاس ها با نظم و برنامه تشكيل گردد و روساي محترم بخش ها و معاونان محترم آموزشي بر اين نظم و ترتيب نظارت و مراقبت كامل داشته باشند.
قطعا حفظ كيفيت آموزشي مي تواند پايه گذار رشد و توسعه در پژوهش و فناوري باشد.
ب – پژوهش در دانشگاه امري است كه توسعه علمي و رشد و ارتقاء دانشگاه را در پي دارد. براي رسيدن به اين رشد لازم است كه دانش خود را در معرض و مقايسه ي داوري بين المللي قرار دهيم و از نظرات به روز صاحب نظران و دانشمندان استفاده كنيم. ماندن در حلقه تنگ دروني بدون نگاه عالمانه ي برون نگر نتيجه اي جز ركود و باز توليد داشته ها نخواهد داشت. بنا براين لازم است در پايان نامه ها و مقالات آخرين داشته هاي بشري را مد نظر قرار دهيم و در صدد ارائه كارهاي فاخر، همراه با نگاه ژرف به مشكلات جامعه و صنعت باشيم . معاونان محترم پژوهشي ضمن تشويق اساتيد و دانشجويان به رفع معضلات اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي و صنعتي، با دقت نظر از توليد مطالب كم ارزش و تكراري جلوگيري نمايند.
در همين جا به دانشجويان عزيز تحصيلات تكميلي توصيه مي كنم كه در كنار اساتيد راهنماي خود تلاش مضاعف در جهت فراگيري و توليد دانش فاخر داشته باشند و به خاطر بسپارند كه موفقيت دانشگاه موفقيت آنها نيز هست زيرا نتيجه آن، افتخار به دانش آموختگي در دانشگاهي سرآمد است.
ارتباط با جامعه و رفع مشكلات آن ، هدف اصلي پژوهشگران بايد باشد. ارائه كار خوب و كامل و نتيجه بخش اگر هدف باشد ، درآمد و موفقيت را براي فرد و دانشگاه درپي خواهد داشت.
ج – خوشبختانه در سال هاي اخير با همت و تلاش حوزه دانشجويي و معاون محترم آن تلاش شده تا شرايط رفاهي دانشجويان بهتر گردد. هرچند به دليل كمبود بودجه و امكانات ، تا ايده آل ها فاصله داريم؛ ولي همين قدر نيز جاي شكر و تشكر دارد. اميد است با شرايط رفاهي بهبود يافته فضاي آرامش بخشي براي تحصيل عزيزان دانشجو فراهم آيد.
د – حوزه فرهنگي كه محلي براي رشد و توسعه و بروز استعداد هاي سرشار دانشجويان است تاكنون سعي نموده فضاي با نشاطي را در دانشگاه فراهم آورد. اميد است با همكاري اساتيد گرامي و كار و تلاش جوانان مستعد و پشتيباني كاركنان ، محيطي پرنشاط و شاد در دانشگاه و در سال پيش رو داشته باشيم.
ه – كاركنان تلاشگر دانشگاه كه همه همت خود را به كار بسته اند تا بستر مناسب را براي دانشجويان و اساتيد فراهم آورند با جديت و تعصب سازماني تلاش مضاعف نمايند تا ان شاءالله دانشگاهي كه متعلق به خودشان است افتخار آفرين گردد و به آن ببالند. نيت هاي خود را صادقانه صاف كنيد و كارها را براي رضاي خدا و مسئولانه انجام دهيد و مطمئن باشيد كه خداوند بابت زحمتي كه براي بهترين جوانان اين سرزمين مي كشيد به زندگي شما بركت خواهد داد.
در خاتمه از خداي خالق دانش و عقل ،عاجزانه مي خواهم تا دانشگاه شيراز و اساتيد و كاركنان و دانشجويان آن را سلامت بدارد و آن ها را غرق در رحمت واسعه خويش و در دستان و انديشه آنان براي بشريت و خاصه هموطنان بركت قرار دهد .
سرپرست دانشگاه شيراز
   تاریخ: ۱۱:۰۱ - ۲۲/۰۶/۱۳۹۶   بازدید: ۱۶۸۴

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)