دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بازديد رئيس دادگستري استان فارس از دانشگاه شيراز
 
رئيس كل دادگسترس استان فارس در حاشيه ديدار از استارت آپ ها در دانشگاه شيراز خبر داد:
تشكيل اورژانس اقتصادي با هدف رسيدگي سريع به مشكلات واحدهاي توليدي استان
در راستاي حمايت از توليد ملي رئيس كل دادگستري استان فارس در رأس اعضاي ستاد پيگيري اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي استان فارس از استارت آپ هاي دانشگاه شيراز ديدار كرد .
به گزارش ورابط عمومي دادگستري استان فارس حجت الاسلام والمسلمين سيد كاظم موسوي ضمن آشنايي با روند فعاليت هاي خلاقانه اين شركت ها در نشست مشتركي با اعضاي اين ستاد و صاحبان طرح ها و ايده هاي خلاقانه ، مشكلات و موانع موجود در مسير توسعه و فعاليت هاي اقتصادي اين شركت ها را بررسي و در همين خصوص دستوراتي صادر كرد.
نمانيده عالي قوه قضائيه در استان فارس در اين نشست صميمانه ضمن تسليت شهادت سردار سرفراز سپاه اسلام شهيد سپهبد قاسم سليماني و همرزمانش توسط نيروهاي مستكبر آمريكايي با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري (مد ظله العالي) در بيانيه گام دوم انقلاب بر اعتماد ويژه به جوانان و استفاده از ظرفيت هاي خلاقانه آنان تأكيد بسيار داشته اند گفت: در همين راستا رياست معظم قوه قضائيه نيز بارها با هدف رفع موانع پيش روي اين شركت ها جلسات متعددي را برگزار و تأكيد داشته اند تا در استانها نيز در قالب دستور العمل هاي مدون ستاد پيگيري اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي از ايده هاي خلاقانه حمايت شود.
وي با اشاره به كلام امير المؤمنين علي (ع) كه مي فرمايند: العِلمُ سُلطانٌ مَن وَجدَهُ صالَ بِهِ وَ مَن لَم يَجِدهُ صيلَ عَلَيه '' دانش، سلطنت و قدرت است، هر كه آن را بيابد با آن يورش برد و پيروز شود، و هر كه آن را نيابد بر او يورش برند و مغلوب گردد'' گفت: توسعه هر چه بيشتر علمي و پيوند علم با صنعت بخصوص در دانشگاه درجه اول و سطح بالايي همچون دانشگاه شيراز كه در سطح دنيا مطرح است بايد در اولويت قرارگيرد و در همين راستا مجموعه قضايي استان آماده هر گونه همكاري و حمايت است.
رئيس شوراي قضايي استان فارس در ادامه تصريح كرد: هر كس امروز دغدغه عزت و اقتدار كشور و اسلام را دارد بايد با تلاش مضاعف و همت جهادي مسير حمايت از ايده اي خلاقانه را هموار سازد.
رئيس ستاد پيگيري اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي استان فارس در اين نشست از تدوين طرح اورژانس اقتصادي در راستاي حمايت از توليد كنندگان و جلوگيري از تعطيلي واحد هاي توليدي و صنعتي خبر داد و افزود: متأسفانه در موارد متعددي پس از بروز مشكلات در روند توليد در واحد هاي صنعتي زمان طرح موضوع و نحوه پيگيري توسط ادارات و سازمان هاي متولي به قدر طولاني است كه منجر به ريشه دار شدن مشكلات و يا توقف كامل چرخه توليد مي گردد كه در همين راستا و در قالب اين طرح مجموعه قضايي استان با تشكيل كار گروه ويژه فارغ از تشريفات اداري دست و پا گير، رسيدگي عاجل به مشكلات واحد هاي توليدي را در دستور كار قرار داده و و از گسترش و تعطيلي واحد هاي توليدي مشكل دار جلوگيري خواهند كرد.
وي در جمع دانشجويان خلاق و ايده پرداز استارت آپي دانشگاه شيراز بر ثبت سريع شركت هاي استارت آپي در كمترين زمان ممكن تأكيد كرد و از مدير كل ثبت اسناد و املاك استان فارس خواست تا در راستاي حمايت و حفظ مالكيت معنوي اين تلاشگران، روند ثبت قانوني اين شركت ها را تسهيل نمايد.
گفتني است در اين ديدار رئيس كل دادگستري استان فارس با نحوه خدمت و ايده هاي خلاقانه 8 شركت استارت آپي آشنا شد و با مجريان طرح ها و صاحبان ايده ها به گفتگو پرداخت .
   تاریخ: ۰۹:۲۸ - ۱۸/۱۰/۱۳۹۸   بازدید: ۶۵۹

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)