روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دستگاه قضايي حامي شركت هاي دانش بنيان و نوپا خواهد بود/ راه اندازي شورا هاي حل اختلاف ويژه شركت ها در آينده نزديك
 
حجت الاسلام والمسلمين موسوي گفت: قوه قضائيه و دادگستري استان فارس با تمام توان از سرمايه گذاران، توليدكنندگان و نخبگان علمي كه زمينه رونق توليد داخلي را فراهم مي آورند، حمايت مي كنند.
دستگاه قضايي حامي شركت هاي دانش بنيان و نوپا خواهد بود/ راه اندازي شورا هاي حل اختلاف ويژه شركت ها در آينده نزديكبه گزارش گروه حقوقي و قضايي خبرگزاري ميزان، رئيس كل دادگستري استان فارس در نشست ستاد پيگيري اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي استان كه به منظور حمايت از شركت هاي دانش بنيان و نوپا (استارت آپ ها) برگزار شد، با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و رئيس قوه قضائيه مبني بر حمايت از توليدكنندگان و سرمايه گذاري هاي مشروع، توليدكنندگان را سربازان خط مقدم در دوران تحريم اقتصادي دانست و تصريح كرد: قوه قضائيه و دادگستري استان فارس با تمام توان از سرمايه گذاران، توليدكنندگان و نخبگان علمي كه زمينه رونق توليد داخلي را فراهم مي آورند، حمايت مي كنند.

حجت الاسلام و المسلمين موسوي با بيان اينكه آيت الله رئيسي، رئيس قوه قضائيه در سي ام شهريورماه سال جاري، جلسه اي را در راستاي حمايت از شركت هاي دانش بنيان و كسب و كار هاي نوپا برگزار كرد، گفت: مسئولين دادگستري استان فارس نيز به تبعيت از رياست قوه قضائيه، هفته گذشته ديداري در راستاي حمايت از شركت هاي دانش بنيان و نوپا (استارت آپ ها) در دانشگاه شيراز به عمل آوردند و با توجه به اينكه موضوع هاي بسيار مناسب و جديدي توسط استارت آپ ها ارائه شد، لازم دانستيم تا جلسه اي ديگر با حضور ساير مسئولان اجرايي استان و شركت هاي نوبينان برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمين موسوي در اين نشست، بيان كرد: قوه قضائيه و دادگستري فارس صددرصد حامي شركت هاي دانش بنيان و نوپا (استارت آپ ها) خواهند بود و شركت هاي نوبنيان و نوپا نيز موارد و مشكلات خود را به ستاد پيگيري سياست هاي اقتصاد مقاومتي دادگستري استان منعكس نمايند.

وي ضمن تاكيد بر متمركز عمل كردن و پرهيز از پراكنده كاري از سوي مسئولان اجرايي به منظور حمايت از توليدكنندگان، خاطرنشان كرد: به منظور اينكه در كار ها موفق و بهتر عمل كنيم بهتر است تا ضمن مشاركت، همكاري و هماهنگي لازم از سوي همه نهاد ها و موسسات، زمينه حمايت از توليدكنندگان و سرمايه گذاري هاي مشروع فراهم شود و اگر پيشنهاد هايي نيز در اين خصوص باشد به صورت متمركز در كارگروه ارائه شود چرا كه اگر به صورت متفرق عمل شود، مسايل و مشكلات در اين خصوص حل نخواهد شد.

رئيس شوراي قضايي استان فارس درخصوص ثبت شركت ها نيز يادآور شد: اداره ثبت اسناد و املاك استان فارس نيز ضمن همكاري لازم در عرض يك هفته شركت هاي نوپا و دانش بنيان را ثبت مي كند و براساس آيين نامه تا 15 سال از معافيت مالياتي برخوردار خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمين موسوي تاكيد كرد: موسس شركت ها، اساسنامه اي تنظيم و تفاهمنامه اي را بين خود تدوين نمايند تا زماني كه شركت به منابع سودآوري رسيد، افراد دچار اختلاف نگردند.

رئيس كل دادگستري فارس به بحث تحقيق و پژوهش در اين خصوص نيز اشاره كرد و گفت: يكي از قضات استان، رساله دكتراي خود را درخصوص تجارت الكترونيك به رشته تحرير درآورده كه در آينده به كتاب تبديل خواهد شد و امروز مطالعات بسيار مناسبي در اين خصوص صورت گرفته كه مي توان از آن بهره برداري لازم را نمود و ضمن مطالعه قوانين، آموزش هاي لازم در اين خصوص ارائه شود.

حجت الاسلام والمسلمين موسوي به بحث آموزش شركت هاي دانش بنيان و نوپا نيز اشاره كرد و افزود: معاونت منابع انساني دادگستري استان فارس نيز آمادگي لازم را دارد تا دوره آموزشي در خصوص قوانيني كه مربوط به شركت هاي دانش بنيان مي باشد را با استفاده از ظرفيت برجسته ترين اساتيد برگزار كند.

وي از ايجاد و راه اندازي شورا هاي حل اختلاف ويژه شركت ها در آينده نزديك خبر داد و گفت: مركز شورا هاي حل اختلاف استان فارس، شوراي حل اختلاف ويژه نظام پزشكي راه اندازي كرده كه اين اقدام ضمن رضايتمندي پزشكان، بسيار مفيد و موثر واقع شده و حال سعي داريم درخصوص رسيدگي و حل و فصل اختلافات اين شركت ها نيز با استفاده از افراد توانمند و متبحر، شوراي حل اختلاف ويژه اي در اين خصوص راه اندازي كنيم.

بيشتر بخوانيد:
تلاش دستگاه قضايي براي رونق دوباره كارخانه لبنيات در شهرك صنعتي آق قلا / صدور دستورات لازم براي رفع مشكلات چهار واحد توليدي

رئيس شوراي قضايي فارس از عزم و اراده مسئولان استان در راستاي كمك به رونق توليد و حمايت از سرمايه گذاري گفت و خاطرنشان كرد: در برخي موارد فرآيند ها طولاني مي شود، در برخي موارد هرچند طولاني شدن روند اداري طبيعي است، اما در بعضي موارد بايد از ايجاد موانعي كه بر سر راه توليد و توليدكننده گذاشته مي شود جلوگيري گردد كه در همين راستا دادگستري فارس تلاش كرده در چارچوب قوانين و با استفاده از اختيارات قانوني از توليدكنندگان حمايت كند.

وي به دوران تحولي قوه قضائيه نيز اشاره كرد و گفت: يكي از اقدامات تحولي قوه قضائيه، اهميت دادن به جوانان و توليد عمل است؛ پيشنهاد بدهيد در جايي كه استفاده از علم و توانايي جوانان قابليت اجرا دارد از اين ظرفيت استفاده شود و دادگستري فارس نيز حمايت خواهد كرد.

رئيس كل دادگستري استان فارس افزود: استفاده از ظرفيت جوانان و علوم مرتبط با هدف حمايت از توليد و سرمايه گذاري و همكاري و تعامل سازمان ها و نهاد ها سبب برداشته شدن بسياري از مشكلات اقتصادي كشور خواهد شد و در بخش هايي دادگستري با استفاده از ظرفيت قانوني خود از توليدكننده و سرمايه گذاري هاي مشروع حمايت خواهد كرد.

وي در پايان از راه اندازي سايتي از سوي معاونت قضايي و برنامه ريزي استان فارس به منظور دسترسي آسان تر توليدكنندگان و سرمايه گذاران به مسئولان قضايي استان در جهت رفع موانع توليد خبر داد و گفت: ارتقا و پيشرفت استان فارس و كشور اسلامي ما بسيار حائز اهميت است و هركس بخواهد در راه حمايت از توليد داخلي اخلالي ايجاد كند و مشكلاتي را براي توليدكننده داخلي فراهم نمايد، دستگاه قضايي با جديت و در چارچوب قانون برخورد و از توليدكننده داخلي حمايت مي كند.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
میزان
   تاریخ: ۱۵:۲۸ - ۲۷/۱۰/۱۳۹۸   بازدید: ۱۳

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)