دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پيام رئيس دانشگاه شيراز به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد
 

به نام خدا
باري ديگر نسيم پاييزي طبيعت، فرارسيدن بهار دانش و معرفت را نويد مي دهد؛ اينجانب آغاز سال تحصيلي جديد را به جامعه ي دانشگاهي، اعضاي هيأت علمي، كاركنان و دانشجويان گرامي؛ به ويژه نودانشجويان عزيز، تبريك و تهنيت عرض مي نمايم.
امسال نيز در حالي به استقبال سال تحصيلي جديد مي رويم كه فروغ از شور و شعور حسيني، بيت الغزل ديوان معرفت و دانايي دانشگاه هاست. اين تقارن فرخنده، فرصت مغتنمي است تا جامعه ي دانشگاهي، باري ديگر با تدبر در مكتب حسيني و دانشگاه انسان ساز عاشورا، درس پايداري، آزادگي و سربلندي را سرمشق خود قرار دهند.
هرسال با شروع رسمي كلاس ها، گويي روحي تازه در كالبد دانشگاه ها دميده مي شود، امسال اما، برنامه ي آغاز سال تحصيلي جديد، كمي متفاوت تر از ديگر سال هاست؛ از سال گذشته در پي شيوع بيماري عالم گير كرونا، برنامه ي آموزشي دانشگاه ها از آموزش حضوري، به الكترونيك تغيير كرد و خوشبختانه، خانواده ي آموزش عالي از امتحانات اين دوران نيز سربلند بيرون آمد٬ بدين ترتيب، باري ديگر نشان داد كه هيچ چيز نمي تواند مانع از رشد شتابان علم، پژوهش و فناوري شود.
در اين ميان، دانشگاه شيراز، به ياري خداوند متعال و هم انديشي و تلاش بي وقفه ي خانواده ي بزرگ خود، اعم از اعضاي هيأت علمي، كاركنان و دانشجويان، در زمينه ي آموزش الكترونيك، موفقيت و درخشش چشمگيري در كشور داشت. فراهم ْسازي زيرساخت هاي آموزش الكترونيك دانشگاه، در طول اين مدت، به عنوان سرمايه اي تا هميشه براي دانشگاه خواهد ماند و دانشگاه مي تواند از آموزش الكترونيك، به عنوان مكملي براي آموزش حضوري، حتي پس از رفع بيماري كرونا استفاده كند. همچنين در زمينه ي پيشگيري و درمان بيماري كرونا نيز، دانشگاه شيراز، باتمام توان در كنار مردم جامعه بوده و هست و در اين مدت اقدامات مؤثر و خدمات شايسته ي متعددي ارائه داده است.
بدون شك آنچه در اين دوران بااهميت است و بايد براي آن هماره هم انديشي و برنامه ريزي كرد؛ تداوم جريان سيال آموزشي، پژوهشي و فرهنگي دانشگاه ها و ارتباط مستمر آن با جامعه است؛ چراكه پيشرفت، توسعه و اعتلاي كشور در گرو همت و تلاش خانواده ي بزرگ آموزش عالي است؛ از همين رو شايسته است همگي دست در دست هم نهيم و تهديدهاي پيش رو را به فرصت بدل كرده و سال جديد تحصيلي را به سال فعاليت و مشاركت در پيشبرد توسعه ي علمي و حل مسائل و مشكلات جامعه در همه ي زمينه ها تبديل كنيم.
رويكرد اصلي دانشگاه شيراز در مقطع كنوني، كيفيت آموزش و پژوهش با تكيه بر همه ي ظرفيت هاي بالقوه و بالفعل پژوهشي، با حضور مستمر و مؤثر اعضاي دانشگاه است و ازجمله اهداف اين دانشگاه بزرگ، حركت به سمت دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم در جهت نوآوري و كارآفريني است. اميد آن مي رود كه با مشاركت و تلاش همه ي دانشگاهيان عزيز، به زودي اين مهم محقق شود.
اينجانب باري ديگر، ضمن عرض تبريك مجدد آغاز سال تحصيلي جديد، به همه ي دانشگاهيان عزيز، به ويژه خانواده ي بزرگ دانشگاه شيراز، از درگاه خداوند متعال براي عموم فرهنگيان و فرهيختگان عزيز كشور، موفقيت، بهروزي و نيك فرجامي را در سال تحصيلي جديد آرزو مي نمايم و اميدوارم هرچه زودتر، با رفع بيماري كرونا در كشور، شاهد حضور گرم و پرشور دانشجويان عزيز در دانشگاه ها باشيم.

رسيد مژده كه ايام غم نخواهد ماند

چنان نماند و چنين نيز هم نخواهد ماند

حميد نادگران

رئيس دانشگاه شيراز

   تاریخ: ۰۹:۳۱ - ۱۷/۰۶/۱۳۹۹   بازدید: ۱۶

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)